Nejbližší události:

06říj16:0018:00Předporodní kurz 3. lekceVzdělávání nastávajících rodičů Vstupné:2000 Kč celý kurz, 400 Kč jednotlivá lekce

07říj08:3010:30Herna pro batolataDopoledne pro rodiče s dětmi od 1 do 2 let Vstupné:80 Kč/rodina

Domácí léčba běžných dětských nemocí

Kašel, nachlazení a rýma jsou nepříjemní průvodci chladných měsíců. Lze jim předejít a jak je doma dobře zaléčit? Zveme Vás na besedu s pediatrem MUDr. Jonášem Marečkem z Dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Vstupné dobrovolné.

Blíží se říjnové Setkání pečujících

Po měsíci opět zveme pečující o blízkého člena rodiny na Setkání pečujících. Co bude na programu tentokrát? Bude prostor pro sdílení zkušeností s péčí, vzájemnou podporu a navštíví nás také vedoucí Alzheimer poradny Vysočina Mgr. Marcela Rýpalová.

Vstup zdarma. Více informací ZDE.

Výstava Andělé bez křídel v novoměstské nemocnici

Výstava fotografií Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu je nyní ke shlédnutí ve foyer chirurgického pavilonu Nemocnice v Novém Městě na Moravě. Sedmnáct příběhů, které zachytili fotograf Milan Šustr v době mimořádných protiepidemických opatření v zimě a na jaře roku 2021, ukazuje obrovské nasazení žen, které každý den odvádějí neviditelnou práci uvnitř svých rodin a pro své blízké – partnery, děti i seniory.

Více informací ZDE.

Podzimní Dobročinná burza oblečení

Dobročinná burza dětského, těhotenského a kojeneckého oblečení nabízí možnost prodat své zachovalé a plně použitelné oblečení + další doplňkové zboží pro těhotenství, kojení a potřeby pro miminka a zároveň je možností, jak nakoupit toto zboží za skvělé ceny. Bonusem navíc je podpora naší činnosti – výtěžek z Burzy je vždy v plné výši využitý pro podporu žďárských rodičů, dětí a seniorů.

Více informací ZDE.

Všem prodávajícím i nakupujícím děkujeme za podporu ♥

Beseda: Proč děti zlobí?

Dětské “zlobení” má mnoho podob. Neposlušnost, vztek, vzdor a další obtížné výchovné situace jsou pro rodiče i prarodiče každodenní výzvou. Lze těmto náročným situacím předcházet a jak si při nich zachovat dostatek trpělivosti a nadhledu? Zveme Vás na besedu s lektorkou metody Efektivní rodičovství Martinou Sejkorovou, DiS.

Vstupné dobrovolné.

Týden otevřených dveří + Srdíčko kulturní

Zveme Vás v týdnu od 12. do 16. září na Týden otevřených dveří, který bude také letos doprovázet blok kulturních akcí s názvem Srdíčko kulturní.

V týdnu můžete zdarma navštívit tyto aktivity: 

Pondělí 12. 9.

17:30 Angličtina pro středně pokročilé – ukázková hodina a informační schůzka k jazykovému kurzu

Úterý 13. 9.

9:00 – 11:00 Čtyřlístek – ukázková hodina, na tuto hodinu není nutné se přihlásit předem v rezervačním systému

10:00-11:00 Cvičení s kočárky – ukázková hodina, sraz účastníků v 10:00 u vchodu do zimního stadionu

 

Středa 14. 9.

15:00-16:00 Informační schůzky ke kroužkům Zpívánky a Šikovné ručičky

17:00-18:15 Cvičení pro těhotné – ukázková hodina

Čtvrtek 15. 9.

8:30-10:30 Mimiherna

Pátek 16. 9.

8:30-10:30 Herna pro batolata 

Srdíčko kulturní: 

Pondělí 12. 9. 15:30 Babička školnice – divadelní představení hudebního divadla Úsměv vhodné pro děti od 2 let

Úterý 13. 9. 15:00 Posezení s harmonikou – odpoledne pro milovníky lidových písní s harmonikářem Jiřím Kašíkem

Čtvrtek 15. 9. 16:00 Kouzelný kabaret – zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi s moderátorem Milanem Řezníčkem

 

Fotoohlédnutí: ŽĎAS pro Srdíčko – koncert skupiny JELEN

V letošním roce oslavila strojírenská společnost ŽĎAS 71. výročí svého založení. A byla to velká sláva!

V rámci “opožděných” oslav 70+1 se v pátek 26. srpna od 19 hodin přes Farská humna ve Žďáru nad Sázavou přehnal Jelen. A to ne ledajaký…

Na koncert hudební skupiny JELEN dorazily tisíce lidí, na které čekal opravdu výjimečný zážitek. Byl krásný letní večer, pivo teklo proudem, každý mohl ochutnat výborné jídlo od studentů Střední školy gastronomické Adolpha Kolpinga a hlavně poslouchat ty největší pecky od Jelenů.

V průběhu koncertu mohl každý fanoušek Jelenů finančním příspěvkem podpořit Rodinné centrum Srdíčko, kde se již čtrnáct let schází rodiče, děti i senioři, a které je jednou z nejaktivnějších prorodinných organizací ve městě.

Výtěžek akce byl krásných 150.920 Kč. Získané prostředky využijeme na nákup nových pomůcek pro ženy po porodu do naší půjčovny, na rozvoj aktivit pro seniory (mezigenerační setkávání, tvořivé dílny, besedy a vzdělávání) a pomohou pokrýt část rozpočtu Srdíčka.

Děkujeme všem dárcům za štědrost ♥

Autorem fotografií je pan Milan Šustr. Děkujeme.

 

Rozhodni se sám 2022

V pátek 26. srpna proběhne od 10 do 16 hodin na Farských humnech ve Žďáru nad Sázavou již čtrnáctý ročník preventivní akce pro děti, mládež i celé rodiny Rozhodni se sám. Téma letošního ročníku Zdravě hravě představí prostřednictvím různých aktivit a workshopů problematiku stravování a zdravého životního stylu.

Patronem akce bude hudební skupina Jelen, s jejímiž členy se mohou zájemci setkat ve 13 hodin při autogramiádě nebo na večerním koncertu.  

Více informací ZDE.

 

 

Žďár nad Sázavou je Obec přátelská rodině a seniorům

Město Žďár nad Sázavou získalo 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům. Tuto soutěž každoročně vypisuje Ministerstvo práce a sociálních věcí a oceňuje v ní obce a města, které se systematicky a dlouhodobě věnují prorodinným aktivitám. Skvělé umístění je spojené s finanční odměnou 550.000 Kč, která bude z části využita na fungování některých našich aktivit a na zvelebení venkovní terasy. Těšit se můžete také na nové hračky, sportovní potřeby, pomůcky pro vzdělávací kurzy i na lákavější vybavení Srdíčka.

Více informací ZDE.

Prázdninové volné herny

Zveme rodiče s dětmi a prarodiče s vnoučaty na prázdninové volné herny. Ke hře můžete využít letní terasu s bohatým vybavením i prostory Srdíčka. Vstupné 80 Kč za rodinu.

 • RC Srdíčko
 • Studentská 4
 • budova polikliniky, 4. patro
 • Žďár nad Sázavou, 591 01
 • Tel.: +420 566 690 135
 • Mob.: +420 734 346 479
 • Kolpingovo dílo ČR z.s.
 • náměstí Republiky 286/22
 • 591 01 Žďár nad Sázavou
 • Tel.: 566 585 010
 • E-mail: kolping@kolping.cz

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky z.s.

GDPR


"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."
RC Srdíčko
Studentská 4
budova polikliniky, 4. patro
Žďár nad Sázavou, 591 01
+420 566 690 135
+420 734 346 479
srdicko@kolping.cz
Podporují nás:
X