Nejbližší události:

11kvě(kvě 11)08:0014(kvě 14)18:00Registrace účastníků do Burzy oblečeníVydávání pořadových čísel pro prodávající

17kvě08:0012:00Klub BroučekDopolední školička pro děti od 2,5 do 5 let

Startuje Cvičte s námi na Piláku – cvičení pro seniory

Od čtvrtka 20. května zahajujeme po dlouhé pauze cvičení pro seniory – Cvičte s námi. Cvičit se bude v případě příznivého počasí každý čtvrtek od 9:15 do 10:00 hodin, sraz účastníků je v 9:00 na parkovišti Rekreačního areálu Pilák. S sebou pohodlné cvičební oblečení a láhev s vodou. Těší se na Vás fyzioterapeutka Bc. Alena Vítková. Cena 30 Kč za osobu.

Více informací na 734 346 479 nebo srdicko@kolping.cz. Uvítáme mezi námi i nové cvičence a cvičenky!

Burza dětského a těhotenského oblečení bude!

Jarní oblečení proběhne v případě příznivé epidemické situace v týdnu od 24. května. Příjem zboží bude v pondělí 24. 5. od 9 do 18 hodin, prodej v úterý 25. 5. a ve středu 26. 5. od 8 do 18 hodin. Výdej neprodaných věcí proběhne v pondělí 31. 5.

Veškeré informace najdete ZDE.

Připravujeme výstavu o maminkách v době covidu

Tíha stávajících povinností a k tomu ještě mnoho nových. To je realita tisíců matek, které ke svým běžným povinnostem ze dne na den přibraly i ty „covidové“. Jejich nasazení je extrémní již dlouhé měsíce. A ještě zdaleka nekončí.

V Rodinném centru Srdíčko ve Žďáru nad Sázavou proto vzniká výstava Andělé bez křídel aneb O maminkách v době covidu. Autorem fotografií je známý žďárský fotograf a autor mnoha fotoprojektů se sociální tematikou Milan Šustr.

Vznikající fotovýstavou, která zachycuje šestnáct maminek při (ne)obyčejných každodenních činnostech, chceme maminkám za jejich práci poděkovat a také upozornit na neviditelnou, ale zásadní práci žen uvnitř jejich rodin.

Výstava bude zahájena v průběhu června a přístupná bude do konce letních prázdnin.

Přihlašování dětí do Klubu Brouček, školní rok 2021/2022

Od 15. dubna můžete přihlašovat děti do Klubu Brouček. Brouček probíhá dvě dopoledne v týdnu a je určený pro děti od 2,5 let. Více informací najdete ZDE.

Zapojte se do projektu Energie rodiny!

Dlouhodobě nepříznivá epidemiologická situace, nutnost zásadního omezení aktivit, snižování dotačních zdrojů… To vše nyní ohrožuje naši činnost stejně jako činnost mnoha dalších neziskových organizací.

Rádi jsme se proto zapojili do projektu Energie rodiny, který má pod svými křídly společnost Kolibřík energie. Tento komunitní dodavatel energií totiž vrací téměř polovinu svého zisku zpět do společensky prospěšných organizací, ke kterým Srdíčko také patří.

Každý z Vás, komu je naše činnost a hodnota rodiny blízká, se může nyní do projektu Energie rodiny připojit. Při rozsvícení světla nebo zapnutí myčky pak můžete mít dobrý pocit z toho, že k nám proudí Vaše peníze, které využijeme na udržení a rozvoj naší činnosti. Navíc budete mít jistotu, že Vaše energie bude ve většině případů ještě levnější než dříve a navíc se zárukou původu, tj. z obnovitelných zdrojů, které nevytvářejí negativní ekologickou stopu. Odebírejte energii, která pomáhá ♥

Květinová cesta se Srdíčkem – ukončena

Smyslem hry je navštívit sedm stanovišť podle mapky, na každém najít tajnou nádobku s indicií k uhodnutí názvu jedné z jarních květin, zacvičit cvik podle návodu a případně do mapky zapsat písmena k luštění šifry (určeno spíše pro starší děti nebo dospělé). Splněním těchto úkolů probudíte jednu jarní květinku. Každou získanou květinu navlečte na drátek nebo pevnější provázek a postupně utvořte jarní věneček, který si vezměte domů a využijte k jarní výzdobě. Na konci cesty bude drobná odměna pro děti (omalovánka).

Video pozvánka na akci

Mapka – ke stažení ZDE (tiskněte barevně), můžete si ji vyzvednout i na nástěnce RC Srdíčko v krčku polikliniky (naproti bufetu) nebo před oběma vstupy do centra.

Šifra – ke stažení ZDE (luštění šifry je určené pro školáky nebo dospělé)

S sebou vezměte: tužku, drátek nebo pevnější provázek, dezinfekční gel na ruce.

Přejeme Vám na naší cestě hodně zážitků, radosti z objevování jarních květin a právě se probouzející přírody. Na náš facebookový profil nám můžete posílat své fotografie a zážitky z cesty.

Tip pro rodiny se staršími dětmi: pomozte přírodě od odpadků! Vezměte s sebou igelitovou tašku, gumové rukavice a posbírejte podél trasy nepořádek. 

Květinovou cestu podpořil KOUS Vysočina a Nadace ČEZ.

Přihlašování dětí na Příměstské tábory a Minitábor

Milí rodiče, od úterý 6. dubna můžete hlásit své děti na Letní příměstské tábory a Minitábor, a to na telefonních číslech 734 346 479 nebo 566 690 135. Upozorňujeme, že v letošním roce NEBUDOU pro děti zajištěné obědy.

Veškeré další informace: Minitábor, Příměstské tábory.

Provoz Srdíčka v dubnu

Z důvodu stále trvajících protiepidemických opatření je Srdíčko nadále uzavřeno. Naše doprovodné služby (Půjčování odsávačky a kojenecké váhy, výdej balíčků Happy Baby, platba programů v hotovosti, Knihovna, Prodej kojících potřeb) jsou Vám i nadále k dispozici po předchozí domluvě na tel. č. 734 346 479 nebo mailové adrese srdicko@kolping.cz.

Lockdown café

Virtuální kavárna pro rodiče s dětmi otevřená každou středu od 20:30 hodin. Prostor bude pro přátelské popovídání, sdílení radostí i starostí rodičovství, tipy na trávení času s dětmi v době lockdownu a další témata podle zájmu návštěvníků. Účast je bezplatná.

Odkaz k připojení najdete ZDE.

Schůzky budou probíhat na platformě Teams. Pro připojení přes stolní počítač není třeba mít aplikaci staženou (klikněte na pokračovat ve webovém prohlížeči), při použití mobilního telefonu je nutné si aplikaci stáhnout. Mikrofon je nutností, kamera vítána. Více informací poskytneme na tel. č. 734 346 479 nebo mailu srdicko@kolping.cz.

 

 • RC Srdíčko
 • Studentská 4
 • budova polikliniky, 4. patro
 • Žďár nad Sázavou, 591 01
 • Tel.: +420 566 690 135
 • Mob.: +420 734 346 479
 • Kolpingovo dílo ČR z.s.
 • náměstí Republiky 286/22
 • 591 01 Žďár nad Sázavou
 • Tel.: 566 585 010
 • E-mail: kolping@kolping.cz

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky z.s.

GDPR


"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."
RC Srdíčko
Studentská 4
budova polikliniky, 4. patro
Žďár nad Sázavou, 591 01
+420 566 690 135
+420 734 346 479
srdicko@kolping.cz
Podporují nás:
X