Nejbližší události:

30kvě16:0018:00Předporodní kurz 5. lekceVzdělávání nastávajících rodičů

31kvě08:3012:00Den dětíDopoledne plné her a soutěží společně s oslavou 15. narozenin RC Srdíčko.

O nás

Jsme místem setkávání nastávajících rodičů, rodin s dětmi a seniorů ze Žďáru nad Sázavou a okolí, kteří u nás najdou vzdělávací, volnočasové, kulturní i poradenské aktivity.

Naše činnost se skládá z mnoha konkrétních aktivit – vzdělávacích, volnočasových, kulturních a poradenských.

Pro koho tu jsme?

 • pro nastávající rodiče – příprava na rodičovství, poradenství po porodu, pohybové aktivity v těhotenství a po porodu
 • pro rodiče s dětmi – podpora a pomoc rodičům s dětmi, aktivní trávení volného času, možnost setkávání se s ostatními rodiči, rozvoj aktivní rodičovské komunity
 • pro děti – první sociální dovednosti ve skupině vrstevníků, zábava, vzdělání a aktivní trávení volného času
 • pro prarodiče – podpora mezigeneračních vztahů a fungování široké rodiny
 • pro seniory – pohoda, zdraví, aktivní trávení volného času, podpora pečujících o blízkého člena rodiny
 • pro všechny – rozvoj a podpora aktivního života v našem městě

V Srdíčku jsou Vám k dispozici odborně vzdělaní pracovníci, připraveni sdílet s Vámi radosti i starosti mateřství, rodičovství i seniorského věku.

STÁLÝ TÝM KOORDINÁTOREK CENTRA:

 

Jana Kamarádová, DiS.
tel: 734 231 887
jana.kamaradova@kolping.cz

“Pokud chceš změnit svět, jdi domů a miluj svoji rodinu.”

V Srdíčku pracuji od roku 2010, kdy jsem díky zdravotnickému vzdělání byla přizvaná k lektorování programů pro těhotné ženy. Postupně se přidávaly další aktivity a od roku 2019 mám na starosti vedení centra i Family Pointu. Jsem matkou čtyř synů, proto je mi téma rodiny, rodičovství a mateřství velmi blízké. Každý den mě těší spokojenost dětí, rodičů i seniorů, se kterými se v Srdíčku setkáváme. Mým koníčkem je hudba a hra na kytaru, proto vedu kroužek Zpívánky. Na starosti mám také Klub Brouček a Předporodní kurzy. Volný čas trávím nejraději v přírodě, mám ráda cestování, poznávání památek a ráda čtu. 

Lenka Muchová

tel. 733 565 190

lenka.muchova@kolping.cz

“Pokud se radostné dítě směje, směje se s ním celý svět.”

Před mateřskou dovolenou jsem se věnovala úplně jinému oboru. Vlastní dvě děti mě zavedly k pedagogickému vzdělání a zároveň k této radostné práci, která mi dává smysl. Člověk může alespoň maličko ovlivnit vývoj dětí a jejich radostnější pohled na život. Na starosti mám Klub Brouček, Hernu pro batolata a Mimihernu. Volný čas ráda trávím péčí o zahradu, vařením a sportem.  

Ivana Petrová
tel: 732 472 892
ivana.petrova@kolping.cz

“Hrát si je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak si zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.”

Pracuji jako kontaktní pracovnice Family Pointu a koordinátorka Rodinného centra Srdíčko. Vedu kroužek Šikovné ručičky, protože mám velmi blízko ke kreativní činnosti. Baví mě šít, pracovat s papírem, ráda vařím a peču pro svoji rodinu. Proto se můžeme potkat na tvořivých workshopech a naučit se spolu nové věci. Věnuji se také mezigeneračním projektům, které jsou pro mne velmi inspirující a mají v našem centru svoje místo. Starám se o web RC Srdíčka a Family Pointu, připravuji letáky, díky nimž víte o našich akcích. Ráda trávím čas se svými dětmi, manželem a pejskem. Relaxem jsou pro mne procházky přírodou. 

Martina Sejkorová, DiS.
tel: 739 335 522
martina.sejkorova@kolping.cz 

“Není v našich silách být dokonalí, ale je v našich silách přijímat chyby, poučit se z nich a vzájemně si odpouštět.”

Práci v Srdíčku mi prvotně umožnilo zdravotnické vzdělání, ale především mě k ní přivedly moje děti. S první dcerou jsem začala s masážemi dětí a kojenců a jsem jejich lektorkou. K masážím patří oleje a aromaterapie a tak jsem si dodělala kurzy aromaterapie pro děti, v těhotenství, při porodu a po něm. Když jsem čekala syna, začala jsem vést cvičení pro těhotné. Poptávka po cvičení po porodu dala podnět k vytvoření Mimicvíča a Cvičení s kočárky. V té době jsem si doplnila vzdělání Cvičitele zdravotní tělesné výchovy. Abych mohla poskytovat komplexnější poradenství maminkám po porodu, absolvovala jsem kurz laktačního poradenství pro zdravotníky. A protože jsme se s manželem rozhodli mít více dětí, hodil se mi také kurz Efektivní rodičovství, který jsem nakonec absolvovala na lektorské úrovni. Jednoduše řečeno – to, co jsem chtěla poskytnout svým dětem a rodině, toužila jsem také rozdávat dál. A tak jsem si rozšiřovala rozhled a vzdělání, z čehož vzešla nynější nabídka programů pro těhotné ženy a ženy po porodu, besedy a kurzy efektivního rodičovství, laktačního poradenství a poradenství v péči o miminka. 

 • RC Srdíčko
 • Studentská 4
 • budova polikliniky, 4. patro
 • Žďár nad Sázavou, 591 01
 • Tel.: +420 566 690 135
 • Mob.: +420 733 565 190
 • Kolpingovo dílo ČR z.s.
 • náměstí Republiky 286/22
 • 591 01 Žďár nad Sázavou
 • Tel.: 566 585 010
 • E-mail: kolping@kolping.cz

Provozovatelem je Kolpingovo dílo České republiky z.s.

GDPR


"Otevíráme srdce a podáváme lidem pomocnou ruku, aby uměli být sami sebou a našli si své místo v rodině i ve společnosti."
RC Srdíčko
Studentská 4
budova polikliniky, 4. patro
Žďár nad Sázavou, 591 01
+420 566 690 135
+420 734 346 479
srdicko@kolping.cz
Podporují nás: