Anketa

Víte, že každé léto pořádáme příměstské tábory, kterých se zúčastní téměř 70 dětí předškolního a mladšího školního věku?

Kontaktní místo pro seniory

Vítáme vás v Senior Pointu ve Žďáře nad Sázavou! 

Senior Point -  moderní vzdělávací a kulturní centrum pro setkávání seniorů

Senior Point, budova polikliniky, 4. patro
Studentská 1699/4
591 01 Žďár nad Sázavou 

Jak se k nám dostanete? 

 • k cestě do Senior Pointu můžete využít kterýkoli vchod do polikliniky. Do 4. patra se dostanete pěšky po schodišti nebo osobními výtahy.
 • bezbariérový vstup je zajištěn výtahem pro kočárky a vozíčkáře, který je přístupný chodbou vpravo od osobních výtahů. Do tohoto výtahu se dostanete pouze od hlavního vchodu do polikliniky (od Lidlu). Pokud použijete vchod od sanitek, vyjeďte nákladním výtahem do 3. patra a poté přejeďte celou chodbu až k ambulancím gynekologů, kde je vchod do výtahu pro vozíčkáře. Tím pak dojedete do 4. patra. 

Nabídka Senior Pointu: 

 • Informace o sociálních službách, institucích
 • Bezplatný přístup na internet
 • Zajímavé přednášky, besedy a možnost pro setkávání se - např. programy pro seniory s lidovými písněmi, finanční gramotnost seniorů, atd.
 • Informace o zajímavých událostech a kulturních akcích ve Žďáře i okolí
 • Možnost si popovídat, zkrácení dlouhé chvíle při čekání u lékaře, k zapůjčení denní tisk, nabídka kávy a čaje za dobrovolný příspěvek 
 • Registrace do projektu SENIOR PAS
 • Každou první středu v měsíci funguje v Senior Pointu ALZHEIMER PORADNA, která poskytuje cenné informace lidem s demencí, jejich rodinným příslušníkům i osobám, které o ně pečují. 
 • Každý druhý pátek v měsíci nabízíme ZDRAVOTNÍ MONITORING, který zajišťujeme ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Můžete si nechat změřit krevní tlak, množství tuku v těle a zjistit svůj BMI. Termíny zdravotního monitoringu v první polovině roku 2020 - 10. 1., 14. 2., 13. 3. 17. 4., 15. 5., 12. 6. 2020, vždy od 9.00 do 10.00. Na monitoring není třeba se předem hlásit.
 • od února 2020 nabízíme nově SETKÁNÍ PEČUJÍCÍCH. Je určeno všem lidem, kteří pečují o blízkého člena rodiny. Setkání budou probíhat každou první středu v měsíci (5. 2., 4. 3., 1. 4., 6. 5., 3. 6.) Na přítomné čeká vzájemné sdílení zkušeností s péčí, neformální posezení, drobné občerstvení a setkávání s odborníky, kteří jim mohou pomoci v různých oblastech domácí péče. Vstup zdarma, není třeba se předem hlásit.

Fotografie z různých aktivit pořádaných Senoir Pointem najdete zde. 

Služba je poskytována bezplatně a to každý všední den od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 15.00 hodin. 

Kontaktní pracovnice -  Ivana Petrová, Mgr. Petra Nováčková, tel. 732 472 892, e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z

 

Plánované přednášky a akce únor - červen 2020 

Datum, čas Název akce
Úterý 14. 1.
9:30
BORNEO
Cestovatelská přednáška Mgr. Romana Veselského. Vstup zdarma. 

Úterý 28. 1.
9:00
SOUTĚŽ O NEJCHUTNĚJŠÍ MASOPUSTNÍ SEKANOU 
Máte osvědčený a chutný rodinný recept na sekanou? Upečte ji a doneste do Senior Pointu a ochutnejte sekané od dalších návštěvníků. Tvůrci nejlepších sekaných budou odměněni pěknými cenami. Pokud není vaření vaším koníčkem, ale rádi ochutnáte masové speciality, přijďte soutěžní vzorky ochutnat a ohodnotit. Vstup zdarma. 

Úterý 11. 2.
9:30  

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ 
Beseda o humanitární, sociální i zdravotní činnosti Českého červeného kříže, který v minulém roce oslavil výročí 100 let od založení. Lektorka MUDr. Jelizaveta Mašková. 
Vstup zdarma. 
Středa 19. 2. 
9:30 

MEDIÁLNÍ OBEZŘETNOST - DŮVĚŘUJ, ALE OVEŘUJ
Nadační fond Lepší senior je neziskovou organizací jejíž hlavní činností je vyhledávat a zjednodušovat vědecké poznatky a přenášet je seniorům tak, aby konkrétní nástroje a postupy mohli aplikovat v běžném životě. Jakými způsoby si ověřit pravdivost informací v různých médiích Vám poradí pan Zdeněk Svoboda, ředitel Nadačního fondu Lepší senior. Vstup zdarma. 

Úterý 3. 3. 
9:30
CHLÉB A JEHO PŘÍBĚH
Chléb v sobě spojuje čtyři elementy - zemi, vodu, vzduch a oheň. Provází lidstvo od počátku existence a z historických pramenů víme, že chléb neznamenal pro člověka jen zdroj obživy, ale byl také součástí různých rituálů. Jakým vývojem prošel chléb až do současnosti a jak si ho snadno připavit doma se dozvíte od paní Ivany Petrové. Vstup zdarma. 

Úterý 31. 3. 
9:30

SPOTŘEBIČE V NAŠICH DOMÁCNOSTECH  - z preventivních důvodů je akce odložena, proběhne v náhradním termínu 
České domácnosti platí každý rok za energie stále víc peněz. Jakou roli hrají v odběru energií běžné spotřebiče v našem domě či bytě? Vyplatí se vyměnit je za úsporné a jakými začít? To a mnohem více poradí Ingr. Michal Bačovský. Vstup zdarma. 
Úterý 28. 4. 
9:30
DIGITÁLNÍ TĚLOCVIČNA - z preventivních důvodů je akce odložena, proběhne v náhradním termínu 
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost nezapomíná na seniory a ve spolupráci s dalšími organizacemi připravil sérii seminářů a besed na téma kyberetická bezpečnost. Nejen internet ukrývá množství nástrah, a proto je důležité vědět, jak se v něm orientovat. Lektor Mgr. David Kudrna. Vstup zdarma. 
Úterý 5. 5. 
9:30

VÝZNAM POHYBU V SENIORSKÉM VĚKU - z preventivních důvodů je akce odložena, proběhne v náhradním termínu 
Pohyb je důležitou součástí našeho života a v seniorském věku to platí dvojnásob. Jak se pravidelným pohybem udržovat v kondici poradí vedoucí Rehabilitačního oddělení Polikliniky Žďár nad Sázavou, p. o. paní Martina Topinková a fyzioterapeutka Rehabilitačního oddělení Mgr. Dana Šamořilová. Vstup zdarma. 

Úterý 19. 5. 
9:30
CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA - LURDY - z preventivních důvodů je akce odložena, proběhne v náhradním termínu 
O jednom z nejznámějších poutních míst pohovoří lektor Jiří Kamarád. Vstup zdarma
Úterý 23. 6.
9:30
DEN S BESIPEM
Sportovní dopoledne pro seniory a prarodiče s vnoučaty na Dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou. Vstup zdarma. 

 

Stránky a užitečné odkazy pro seniory a jejich rodinné příslušníky: 

Užitečná telefonní čísla: 

Linka seniorů  - 800 200 007 - anonymní a bezplatná telefonická služba pro seniory, osoby o seniory pečujícící a osoby v krizi je projektem Centra Elpida. 

Senior telefon - 800 157 157 - linka důvěry, která poskytuje bezplatnou a nepřetržitou pomoc seniorům v krizových situacích, při pocitu osamění nebo při domácím násilí. Senior telefon podporuje rodiny a radí jim při domácí péči o seniory. 

Odkazy na seniorské organizace: 

Rada seniorů České republiky 

Svaz důchodců České republiky 

Odkazy na webové stránky pro seniory a jejich blízké: 

Gerontologie 

Péče o seniory

Česká Alzheimerovská společnost

Univerzita třetího věku

Otevřeno seniorům 

Život 90

Senior klub

Cohousing

Elpida

Vital plus

Facebook
Youtube

Podporují nás

logo vysocina     logo mpsv     logo zr1     logo vhs     logo rossmann2     logo poliklinika1      logo-mpsv